Często zadawane pytania

Co to jest odwodnienie liniowe prysznicowe?

Odpływy liniowe prysznicowe przeznaczone są do stosowania w kabinach pozbawionych standardowego brodzika. Na rynku dostępne są systemy odwodnień, dzięki którym nie musimy stosować brodzików ani wykonywać żadnych progów czy cokolików oddzielających przestrzeń prysznicową od reszty łazienki.
Zastosowanie tego typu systemu pozwala na rezygnację z progu przy wejściu do kabiny,

Wtapia się w płaszczyznę podłogi jest estetyczne i obecnie bardzo często stosowane.

 

Jak wyczyścić prysznic ?

Osad z mydła jest uciążliwy do usunięcia, dlatego ważne jest by brud się nie nawarstwiał tylko był usuwany systematycznie.

Po każdej kąpieli trzeba też kabinę wywietrzyć i osuszyć by nie powstawały nieestetyczne i niebezpieczne dla zdrowia pleśnie i grzyby. Do pielęgnacji brodzika i kabin możemy wykorzystać gotowe preparaty chemiczne dostępne w każdym sklepie przemysłowym.

 

 

Czy warto kupić muszlę wiszącą ?

Muszla wisząca jest zdecydowanie bardziej efektowna od pozostałych.

Muszlę taką montuje się na specjalnie do tego przeznaczonym stelażu, na rynku dostępne są też wersje stelaży o regulowanej wysokości zawieszenia muszli co daje komfort dzieciom.

Od niedawna dostępne są także muszle bezrantowe (Rimless, AquaBlade), które znacznie ułatwiają utrzymanie w czystości.

 

Czy warto montować bidet w łazience ?

Bidet służy do szybkiego i łatwego podmywania miejsc intymnych w ciągu dnia. Wygoda tej czynności wiąże się z tym, że nie musimy się całkowicie rozbierać by odświeżyć się po wizycie w toalecie.

Jeśli mamy wolną przestrzeń w łazience to warto zagospodarować ją bidetem.

Rynek oferuje bidety w wersjach wiszących i stojących. Instalowanie tego urządzenia wygląda identycznie jak montaż umywalki. Jedyną różnicą jest wysokość montażu. Alternatywą dla bidetu

są miski z dyszą myjącą lub specjalna słuchawka prysznicowa, tzw. Bietka.

 

Jak dezynfekować wannę z hydromasażem ?

Pielęgnacja wanny wyposażonej w funkcję hydromasażu wymaga dezynfekcji dysz i orurowania doprowadzającego wodę. Używa się do tego specjalistycznych tabletek lub płynów. Niektóre modele posiadają wbudowany system dezynfekcji automatycznej.

W wannach, gdzie czyszczenie trzeba przeprowadzić ręcznie, zaczynamy od napełnienia jej czystą wodą, następnie dodajemy środek odkażający zgodnie z instrukcją z opakowania i uruchamiamy funkcję masażu.

W ramach prac profilaktycznych należy pamiętać o osuszaniu kanałów powietrznych, po każdym użyciu, co zapobiega rozwoju bakterii.

 

 Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach i promocjach? Dopisz się do naszego newslettera:

Obsługa sklepu internetowego

512 349 453 (Pn-Pt: 09:00 - 17:00)

Obsługa architektów i projektantów

512 349 453 Konsultantka: Kamila